Corwin

MÉDIÁ

Učí architektúru na Harvarde a tvorí futuristické budovy. Teraz dostala zákazku z Bratislavy

Slovinská architektka Špela Videčnik navrhuje dizajn administratívnej budovy v Petržalke.

Pozrite si v HNtelevízii rozhovor so Špelou Videčnik.

Vo svete patrí medzi silné mená. Práce ľubľanského štúdia OFIS arhitekti, ktoré vedie spolu s Rokom Omanom môžeme vidieť v rôznych kútoch sveta.

Navrhla podobu futbalového štadióna v Maribore aj v Bate Borisov v Bielorusku.

Jej parížsky internát Tetris získal medzinárodné architektonické ceny. Špela Videčnik rieši so svojimi študentmi na Harvarde projekt ako by malo vyzerať centrum hlavného mesta Malajzie Kuala Lumpur.

Teraz dostala táto svetová architektka ponuku tvoriť v Bratislave. Konkrétne, ide o komplex administratívnych budov Einpark offices, ktoré pripravuje v Petržalke spoločnosť Corwin.

"Tento projekt je spoluprácou medzi našim štúdiomu OFIS a slovenským štúdiom, ktoré ktoré navrhlo samotnú budovu . My sme boli prizvaní aby sme vytvorili obálku, dizajn fasády. Budova sa nachádza blízko jednej z veľkých bratislavských ciest. Chceme aby bola viditeľná pre autá, ktoré prechádzajú okolo, aby ju zaregistrovali. Vytvárame dizajn, ktorý spojí dva elementy - horizontálny a verikálny. Uvidíte, ako to nakoniec dopadne."

Čo je Einpark

Einpark je veľký developerský projekt, ktorý zastrešuje spoločnosť Corwin. Nachádza sa na Einsteinovej ulici v Petržalke oproti Inchebe. Okrem bytov bude súčasťou projektu aj veľký kancelársky blok, ktorý oddelí byty od hlavnej dopravnej tepny.