Corwin

MÉDIÁ

BLUMENTAL REZIDENCIA – Vysoký štandard bývania

Projekt BLUMENTAL predstavuje moderné bývanie v širšom centre mesta, v lokalite s bohatou históriou, ktorá zažíva renesanciu v podobe generačnej výmeny. Bytové domy pod názvom BLUMENTAL REZIDENCIA nadväzujú na atmosféru komunitného života v štvrti blízko centra.

Nový rezidenčný projekt je situovaný medzi ulicami Mýtna a Radlinského, rešpektuje ich pôvodnú zástavbu, líniu a ráz historickej časti mesta. Budúcim obyvateľom ponúka nadštandardné bývanie v bytoch a apartmánových bytoch so stropným chladením, privátnymi zelenými oázami, s novým námestím a bohatou občianskou vybavenosťou.

Druhá etapa rezidencie je v predaji

Spoločnosť CORWIN, investor projektu, spustila v polovici októbra predaj druhej etapy, ktorá vyrastá pozdĺž Radlinského ulice vedľa ukončenej prvej etapy zo strany Mýtnej ulice. Stavba rozdelená do troch blokov má energetický certifikát A1. Rezidencia s nadčasovou architektúrou využíva materiály, ktoré rokmi nestrácajú hodnotu. Na fasáde je použitý jurský a mušľový vápenec z Nemecka, v ktorom sa dajú nájsť dokonca zvyšky skamenelín. Poctivé materiály nájdeme aj v spoločných priestoroch a bytoch – či už je to talianska gresová dlažba alebo drevené podlahy v bytoch. Zvýšené pohodlie zabezpečujú aj protihlukové hliníkové okná s izolačným trojsklom, exteriérové hliníkové žalúzie, odhlučnené medzibytové steny alebo bezbariérový prístup na balkóny a terasy. Okrem nadštandardne vybavených spoločných priestorov budú mať rezidenti k dispozícií aj vnútorný dvor s množstvom zelene, oddychovou zónou a detským ihriskom.

Ukážka bývania s najvyšším komfortom

Záujemcovia si môžu vybrať 1-izbové až 5-izbové byty, pričom všetky majú buď balkón, lodžiu alebo terasu. Byty svojím vybavením poskytujú bývanie s najvyšším komfortom. Oba vzorové trojizbové byty sú zariadené úplne inak, spája ich funkčný minimalizmus a komfort. Spoločným prvkom vzorových bytov je moderná kuchyňa prepojená s obývačkou, ktorá tvorí jadro celého bývania. Samostatná spálňa, detská izba, špajza, šatník, či zaujímavo vysunuté pracovné miesto sú riešené maximálne účelne.

Unikátne technológie pre zdravý život

Najvyšší komfort bývania podčiarkujú jedinečné technológie, v ktorých je CORWIN na Slovensku priekopníkom. Či už sú to zelené bezúdržbové strechy, alebo unikátne plynové tepelné čerpadlá v kombinácii so stropným chladením a podlahovým vykurovaním, riadené inteligentným systémom. Termostaty v každej miestnosti umožňujú komfortnú reguláciu teploty podľa požiadaviek používateľa, online monitoring spotreby energií pomáha dosahovať úspory. Novostavba si časť energie zabezpečuje sama z okolia, čo tiež znižuje výsledné poplatky za energie. Stropné chladenie, ktoré je na Slovensku novinkou, je efektívnejšou a navyše zdravšou alternatívou oproti doposiaľ využívaným formám klimatizácie u nás.