Corwin

MÉDIÁ

Blumental už kolauduje prvú etapu a začal stavať druhú

Developerská spoločnosť Corwin Capital už kolauduje prvú etapu projektu Blumental. Neďaleko Račianskeho mýta pribudne vyše sto bytov, kancelárie aj obchody. Zároveň sa začala výstavba druhej fázy s ďalšími 75 bytmi a občianskou vybavenosťou. Po jej dokončení tu vznikne aj nové námestie Mateja Korvína, názov už schválila mestská časť.

Prvá fáza prinesie 112 bytov, od jednoizbových až po päťizbové. Predaných je 85 percent. Ceny sa pri spustení predaja pred dvomi rokmi pohybovali okolo 2 700 eur za štvorcový meter. „Ukončenie kolaudácie a odovzdávanie bytov je plánované počas leta 2017,“ hovorí Katarína Midláriková, marketingová manažérka Corwinu.

Väčšina kupujúcich si podľa nej zvolila byt v štandarde, vzhľadom na charakter a lokalitu projektu však neboli výnimkou ani zmeny na mieru. „Klientske zmeny boli umožnené až do začiatku kolaudácie. Klienti ich využili v zhruba 60 percentách z celkového počtu bytov v prvej etape,“ dodáva K. Midláriková.

Prvú fázu tvorí päť blokov s výškou sedem podlaží plus ôsme ustúpené. Sú prepojené do objektu s pôdorysom tvaru F pozdĺž Mýtnej ulice a vo vnútrobloku, kde je prízemný objekt supermarketu Billa so zelenou strechou. Corwin zariadil v Blumentali dva vzorové byty – trojizbový s výmerou 93 m2 a dvojizbový s plochou 55 m2, oba majú takmer šesťmetrový balkón.

Na bytovú časť nadväzuje kancelársky blok s prenajímateľnou plochou takmer osemtisíc štvorcových metrov. Celková plocha obchodných priestorov je ďalších 2 400 m2, z toho 1 700 m2 tvoria prevádzky ako kvetinárstvo, pekáreň, kaderníctvo, notár, reštaurácia alebo prevádzka pre zdravú kuchyňu. Celkovo sú komerčné priestory obsadené na 60 percent. Medzi najvýznamnejších nájomcov administratívy patria Intrum Justitia Slovakia a samotný Corwin Capital.

Smerom od Radlinského ulice sa už začala výstavba druhej etapy s tromi bytovými blokmi s výškou šesť a osem podlaží so 75 bytmi. Predaj sa začal vlani v septembri a predaných je 15 percent bytov v cenách okolo tritisíc eur za štvorcový meter. Rovnako ako v prvej fáze sú súčasťou projektu technológie chladenia, kúrenia a ohrevu úžitkovej vody z obnoviteľných zdrojov a v štandarde je stropné chladenie.

V druhej fáze vznikne aj 1 450 štvorcových metrov občianskej vybavenosti, kde jedným z plánovaných nájomcom je škôlka. V celom projekte je spolu 650 najmä podzemných parkovacích miest. Dokončenie druhej etapy a celého Blumentalu je plánované na jeseň – zimu 2018.

Exteriér Blumentalu bude rozdelený na verejný a súkromný. „Dominantnú úlohu verejného priestoru tvorí navrhnuté námestie – prvok, ktorý komplex rozdeľuje hmotovo, ale na druhej strane spája funkčne. Všetko ostatné, teda krytý chodník pre peších, cesty, zeleň, drobná architektúra majú túto myšlienku podporiť a oživiť. Nemenej dôležitý bude aj priestor záhrady a parku,“ opisuje K. Midláriková.

Námestie vznikne v priestore medzi bytovou a kancelárskou časťou od Radlinského ulice. Vnútroblok bytového domu bude prístupný len pre obyvateľov. Jeho súčasťou bude detské ihrisko či zelené átrium.